Automobilių mokestis


811
811 points

    Nauji Mokesčiai. Automobilio mokestis. Nekilnojamojo turto mokestis.

  Pagal projektą, kurį matė BNS, automobilių mokesčių dydis galėtų siekti nuo keliasdešimties eurų iki 1400 eurų. Dyzelinu varomi automobiliai būtų apmokestinami kelis kartus daugiau nei transporto priemonės su benzinu. Ministerija siūlo, kad automobilių mokestį reikėtų mokėti kiekvieną kartą atlikus registraciją. Bet neoficialiai kalbama, kad tai tik pradžia. Valdžia nori padaryti du automobilio mokesčius, vienas būtu registruojant automobilį, o kitas automobilio mokestis mokamas kiekvienais metais.

  Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį žurnalistams sakė, kad ministrų kabinetas mokestį svarstys kitą savaitę. Planuojama, kad mokestis įsigalios jau kitų metų pradžioje. Projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad į biudžetą būtų surenkama 29 mln. eurų per metus.

  Mes lietuviai apsileidome ir leidome valdžiai manyti, kad jie turi teisę lįsti į mūsų kišenes ir dėti mums naujus mokesčius. Mokestis turi būti naudingas visuomenei ir nešti naudą daugumai, o ne keletui valdžiasiurblių.

  Tyrimų centro „RAND Europe“ pareiškė, kad korupcija Lietuvoje gali suvalgyti iki 4,44 mlrd Eurų per metus. O tai buvo skaičiai už 2016 metus. 2016 metų Lietuvos biudžetas buvo 9,44 mlrd. eurų. Nesunku paskaičiuoti. Jei 9,44 mlrd. Eur 100 procentų, tai korupcija sudaro 47 procentus. Kad suprastumėte, jei tu sumokėjai valstybei 100 Eurų mokesčių, 47 eurai bus pavogti ir paslaugiųjų valstybės tarnautojų pasisavinti.

  Man iškyla klausimas,  jei valdžia ne tik keltu mokesčius, žinoma mokesčius kelti yra lengviausiai, net burys primatų sugebėtu valdyti šalį vien tik keldami mokesčius. Bet jei Lietuvoje politikai pradėtu dirbri ne sau, bet Lietuvai ir panaikintu korupciją, tai Lietuvoje gyventume geriau nei Skandinavijoj. Ir nereikėtu per metus tris kartus kelti mokesčius.


Like it? Share with your friends!

811
811 points
Choose A Format
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format